לא כל הלבן נקי – טור דעה

ניגודי אינטרסים בתעשיית המזון והממסד הרפואי - הפורום הישראלי לתזונה בת קיימא

להמלצות התזונה שנקבעות יש השפעה מכרעת על בריאות הציבור, על הכלכלה והסביבה, והן חייבות להיקבע על ידי גוף מקצועי חף מניגודיי עניינים, שטובת הציבור בלבד לנגד עיניו.

ב –  4.5.16 התפרסמה בחדשות “הארץ” כתבה של כתב חדשות הבריאות עדו אפרתי וכתבת המוסף נטע אחיטוב ״משרד הבריאות נסוג מהמלצה לצמצם את צריכת החלב לשתי מנות ביום״. כתבת המשך שפורסמה ב 6.5.16 ״משרד הבריאות או מועצת החלב — מי באמת קובע כמה חלב כדאי לצרוך?, חשפה את השיטה, לכאורה, באמצעותה הצליחו מועצת החלב ותאגידי החלב בישראל לחדור אל לב הממסד הרפואי – לבתי החולים, לארגוני הרופאים, ואף אל קודש הקודשים  – משרד הבריאות עצמו. במהלך מקיף זה, הצליחו לעצב את תפישות העולם של דיאטניות, אחיות ורופאים ביחס לחלב, ואולי אף לסכל את ניסיונותיה של מחלקת התזונה של משרד הבריאות לעדכן את ההמלצות לצריכת חלב ומוצריו לעד שתי מנות ליום, כחלק מההמלצות התזונה המעודכנות של מדינת ישראל שעתידות להתפרסם השנה.

אכילה לא בריאה מהווה גורם סיכון מרכזי חשוב בהתפתחות של מחלות כרוניות רבות, ובפרט מחלות קרדיווסקולריות, סוכרת וסוגים מסוימים של סרטן. מחלות אלו גם מהוות את הגורמים המרכזיים לתחלואה ולתמותה במדינת ישראל ובעולם המערבי, וההוצאה עליהן מהווה את עיקר ההוצאה על בריאות במדינות מערביות. לכן, להמלצות התזונה שנקבעות יש השפעה מכרעת על בריאות הציבור, על הכלכלה וגם על הסביבה, והן חייבות להיקבע על ידי גוף מקצועי חף מכל ניגודיי עניינים, שטובת הציבור בלבד לנגד עיניו.

 

תחקיר עיתון “הארץ

התמונה אשר נחשפה בתחקיר המקיף של עיתון “הארץ” חושפת התנהלות בעייתית, בלשון המעטה, של רופאים בכירים אשר נגועים בניגודיי עניינים, מכיוון שהם מקבלים תקבולים ממועצת החלב או מיצרניות החלב ופועלים, לכאורה, על מנת לקדם את האינטרסים של תעשיית החלב במסגרת תפקידיהם הציבוריים. תופעה זו, בה אנשי מקצוע מייעצים לציבור (דרך התקשורת) או לגופי ממשלה באמצעות ועדות מומחים או מועצות מייעצות, ובמקביל מייצגים תאגידי מזון או מייעצים להם (תמורת שכר כמובן) הפכה להיות עניין שגור – אולם הדבר פסול.

 

שחיקת אמון הציבור בממסד הרפואי

התחקיר גם חשף כי רופאים במערכת הבריאות, המייעצים לתעשיית החלב, משתמשים לכאורה בתפקידיהם הבכירים בארגוני הרופאים על מנת לקדם את האינטרסים של תעשיית החלב. דוגמה לכך הוא נייר העמדה המשותף של איגוד רופאי הילדים ואיגוד רופאי המשפחה שהתברר כי הועתק במלואו מחוברת הסברה של מועצת החלב! התגובות הרפות של הארגונים על ההאשמות החמורות מעידות כמה עמוק השתרשה נורמת העלמת העין מניגודי העניינים באיגודי רופאים מסויימים בישראל. למרבה הצער, כל עוד זה המצב, ארגוני רופאים אלו אינם גוף שמשרד הבריאות צריך להיוועץ בו, וגם לציבור מומלץ להתייחס ל”ניירות העמדה” של גופים אלו בעירבון מוגבל. התנהלות זו של רופאים בכירים ושל ארגוני רופאים פוגעת באמינותם ומקשה על הציבור הרחב לסמוך על אנשי מקצוע בתחום הבריאות – ובריאותו של הציבור יוצאת נפסדת מכך.

 

הטיפול בניגוד עניינים

רופאים אלו, ורופאים נוספים המצויים בניגודי עניינים מכיוון שהם מקבלים תקבולים מתעשיית החלב, הוזכרו בכתבה גם כמי שחברים במועצה הלאומית לתזונה, שאמורה לאשר את הנחיות התזונה של מחלקת התזונה במשרד הבריאות. מצב זה אינו מתקבל על הדעת, ואין להסכים עם חברות של רופאים, או כל איש מקצוע הנמצאים במצב של ניגוד עניינים, בוועדות וולנטריות של משרד הבריאות, גם אם הצהירו על ניגוד העניינים. משרד הבריאות טוען בתגובתו לכתבה שלא ידע על ניגודי עניינים אלו, והבטיח לבחון את הטענות באופן יסודי. יש לעקוב אחר הצהרות משרד הבריאות ולהבטיח שהדבר אכן נעשה, ושהרופאים הנגועים בניגודי עניינים יורחקו מן המועצה. טוב עושה משרד הבריאות כשהוא מתייעץ עם בעלי מקצוע מהשורה הראשונה, אבל חובה עליו להקפיד על העדר מוחלט של ניגוד עניינים. עצם ההצהרה על ניגוד העניינים עדיין איננה פתרון לניגוד העניינים, וכך נפגע אמון הציבור במערכת הבריאות ובהנחיות התזונה שהיא ממליצה עליהן.

 

ההטיה במחקרים ממומנים

תופעה זו של ניגוד עניינים גם הפכה לעניין שבשגרה בתחום של מימון מחקרי תזונה, בה תעשיות מזון מממנות חוקרים או גופי מחקר שמבצעים מחקרים על המוצרים שלהם או למשל גורמים להסטת תשומת הלב המדעית מגורמי הסיכון האמיתיים. כהכנה למחקר שיטתי יותר של השפעת מימון תאגידים על מחקר תזונה, אספה פרופ׳ מריון נסל מאוניברסיטת ניו-יורק (שתרצה בכנס בינלאומי בתל אביב בחודש הבא) את כל המחקרים שהתפרסמו בין מרץ 2015 למרץ 2016 בכתבי עת מדעיים מרכזיים ומומנו (באופן מלא או חלקי) ע”י תעשיית המזון והמשקאות. היא זיהתה 166 מחקרים כאלו, ומצאה ש –  154 מהם דיווחו על תוצאות חיוביות לעניינו של הגורם המממן, כלומר 93% מן המחקרים הממומנים הציגו תוצאות שתמכו באינטרס המסחרי של התעשייה! מספרים אלו הם ההוכחה הסותרת את טענת תאגידי המזון שתמיכתם במחקר לא נועדה להשפיע על החוקרים או על תוצאות המחקר.

 

שיתוף הפעולה בין המדען הראשי למועצת החלב

לאור הדברים שצוינו עד כה, חייב להיפסק לאלתר שיתוף הפעולה בין המדען הראשי במשרד הבריאות לבין מועצת החלב בקרן המחקר “בנושא השפעת חלב ומוצריו על בריאות האדם”, שיתוף פעולה אשר למיטב ידיעתנו, אין לו אח ורע במדינות מפותחות. הקול הקורא באתר משרד הבריאות מסביר שהרקע להקמתה של הקרן הוא ש”מועצת החלב הכירה בחשיבות המחקר בנושא השפעת חלב ומוצריו על בריאות האדם והקצתה משאבים לקידום הנושא בארץ”. אם כך, אזי תתכבד מועצת החלב לנהל את קרן המחקר שלה בעצמה, בדומה לקרנות המחקר שמנהלות מועצת החלב האמריקאית, דנונה, נסטלה, או קוקה קולה.

מעניין, אגב, שעד לאחרונה נקראה בכלל הקרן – קרן המחקר בנושא “תרומת חלב ומוצריו לבריאות האדם”, שם שמכוון לכאורה לסוג המחקר המועדף על הגורם המממן. חבל שהביקורת הציבורית שהובילה לשינוי הקוסמטי בשם הקרן, לא הובילה את המדען הראשי במשרד הבריאות גם לחשיבה מחודשת באשר לעצם קיום שיתוף הפעולה, ולהסקת המסקנה המתבקשת, שאין זה מתפקידה של המדינה להעניק כסות מדעית ואצטלה ממלכתית למחקר ממומן, אשר ידוע בספרות המדעית ככזה שנוטה להציג באופן מובהק תוצאות המיטיבות עם הגורם המממן, כפי שתואר לעיל, ולא לתרום בהכרח לבריאות הציבור.

לאור ההכרזות וההבטחות של שר הבריאות ומנכ”ל המשרד להיאבק בהשמנה ובגופים שמקדמים תזונה לא בריאה, ומהיכרותנו העמוקה עם מחלקת התזונה של משרד הבריאות, אנחנו יכולים לומר לציבור בפה מלא שעובדים במשרד הבריאות אנשי מקצוע מן השורה הראשונה, שבאו לעבוד למען הציבור ולקדם את בריאותו. צריך לתת להם לעבוד, ולהרחיק מהם את הגורמים שמנסים לקדם אינטרסים הזרים לבריאות הציבור.

אלון שפון וד”ר חגית אולנובסקי, מייסדי ומובילי הפורום הישראלי לתזונה בת קיימא (ע”ר )

 

הפורום הישראלי לתזונה בת קיימא, יחד עם מרכז מן לבטיחות ובטחון מזון באוניברסיטת ת״א ואוניברסיטת ניו-יורק (NYU), מארגנים כנס בין לאומי בנושא תזונה מקיימת אשר יתקיים ב-20-21 ליוני באוניברסיטת ת״א. הכנס יעסוק גם בנושא הפוליטיקה של המזון, ותוביל את הנושא פרופ׳ מריון נסל מאוניברסיטת NYU. פרטים מלאים על הכנס ניתן למצוא כאן:  http://www.foodsystemsconferenceisrael.com/