ועדת ההיגוי

פרופ' אליוט בארי - הפורום הישראלי לתזונה בת קיימא

אליוט בארי הוא פרופסור באוניברסיטת עברית בירושלים. תחומי המחקר העיקריים שלו נוגעים בבעיות הביו-פסיכו-סוציאלית של רגולציית משקל מהשמנה היתר לאנורקסיה נרבוזה, והיתרונות של התזונה הים תיכונית; המחקר במעבדה שלו בודק את ההשפעות של תזונה על התפקוד הקוגניטיבי. מסינתזה של עבודותיו הוא פתח את המושג <Sociotype> על מנת להבין כיצד אנשים מתמודדים עם לחץ ומחלות כרוניות. בארי עמד בראש ועדות לאומיות לתוספי מזון והשמנת יתר, והוא יועץ לתזונה במשרד הבריאות. פרופ’ בארי הוא יועץ לארגון הבריאות העולמי, הבנק עולמי ולממשלה הסרבית בנושאי בריאות הציבור. הוא היה מנהל בית ספר בראון לבריאות הציבור ורפואה קהילתי (2003-6) וראש המרכז לשיתוף פעולה בבניית יכולת בבריאות הציבור של ארגון הבריאות העולמי (2007-2013). בארי היה מנהל המחלקה לתזונה אנושית ומטבוליזם בבית הספר לרפואה באוניברסיטה עברית-הדסה והיה יועץ בארגון המזון והחקלאות העולמי (2013-4) שבו, בעקבות פיתוח ופרסום אינדקס תזונתי גלובלי, הוא עבד על אינדיקטורים לביטחון תזונתי וקיימות.

 

פרופ' ליסה ששון - הפורום הישראלי לתזונה בת קיימא

פרופ’ ליסה ששון היא דיאטנית מוסמכת וחברת סגל במחלקה לתזונה, לימודי מזון ובריאות הציבור באוניברסיטת ניו יורק (NYU). בתפקיד זה היא מלמדת מגוון קורסים ברמות שונות, ומרכזת את התכנית הקלינית לתואר שני, ההתמחות לדיאטנים, והתכנית ללימודי חו”ל של NYU בטוסקנה בנושא המטבח האיטלקי והתזונה הים תיכונית. פרופ’ ששון עובדת גם עם ביה”ס לרפואת שיניים של NYU בקידום תחומי התזונה ובריאות הפה במסגרת תכנית הלימודים שלהם. בנוסף לעבודתה ב-NYU, ליסה מייעצת ללקוחות פרטיים בתזונה נכונה ושמירת משקל, ומשמשת כיועצת יחסי ציבור של ערוץ ניקלודיאון בנושאי בריאות. ליסה היתה חברה בקבוצת העבודה בנושא עיבוד מזון של Global Reporting Initiative, ארגון ללא מטרות רווח שפיתח את הנחיות הדיווח בנושאי קיימות הנפוצות ביותר בעולם.
 
 
ד"ר מידד קיסינג'ר - הפורום הישראלי לתזונה בת קיימאד”ר מידד קיסינג’ר הוא חבר סגל במחלקה לגיאוגרפיה ופיתוח סביבתי באוניברסיטת בן גוריון. הרקע האקדמי ותחומי הענין שלו הם מולטידיסציפלינאריים, כגיאוגרף המתמחה בחשבונאות ביו-פיסיקאלית ובפיתוח ותכנון ברי קיימא. המחקר שלו בוחן את הקשר בין פעילות אנושית והסביבה הטבעית (תלות והשפעה). הוא מפתח ומשתמש בכלי חשבונאות ביו-פיסיקאלית (לדוגמא, קרקע, אנרגיה ומים), ובוחן את השפעות המדיניות של קשרי אדם-סביבה ברמות מרחביות שונות. למידד קיסינג’ר תואר ד”ר בתכנון עירוני ואזורי מביה”ס לתכנון קהילתי ואזורי באוניברסיטת בריטיש קולומביה ((UBC ותואר שני בניהול משאבי סביבה מאוניברסיטת חיפה. ד”ר קיסינג’ר מוביל את קבוצת המחקר לקיימות ומדיניות סביבתית במחלקה לגיאוגרפיה ופיתוח סביבתי באוניברסיטת בן גוריון בנגב. בהמשך לתחומי הענין שצויינו לעיל, אחד ההיבטים של קבוצת המחקר מתמקד בקיימות של מערכות מזון. המחקר בוחן קשרים ישירים ועקיפים בין יצור וצריכת מזון והיבטים שונים של קיימות. מספר דוגמאות של פרוייקטי מחקר עדכניים הן: מחקר שבחן את התשומות והתוצרת הביו-פיסקאליים של מערכת הגרעינים והבשר בישראל, מחקר על ביטחון המזון בישראל שבחן עד לאיזו מידה יכולה ישראל לפתח אספקת מזון עצמאית ומחקר הבוחן את צריכת המזון וטביעת הרגל שלה במשקי בית.

נגה קונפלד שור - הפורום הישראלי לתזונה בת-קיימאפרופ’ נוגה קרונפלד-שור היא חברת סגל וראש המחלקה לזואולוגיה של אוניברסיטת ת”א, העוסקת בפיזיולוגיה אקולוגית והתפתחותית. פרופ, קרונפלד-שור מתמקדת במספר תחומי מחקר, כולל מנגנונים ומשמעות של מקצבים ביולוגיים (הן יומיים והן שנתיים), אקולוגיה של ויסות חום הגוף, ומודל של השפעת מנגנון המקצב הביולוגי בבע”ח פעילי יום (כמו האדם) על התפתחות דיכאון וסכרת. היא היתה חברה במועצת המנהלים של החברה להגנת הטבע וחברה בועדת השימור של הדירקטוריון שלה, וכיום היא חברה במועצת המנהלים של רשות הטבע והגנים, וראש ועדות המדע וחינוך של הרשות.
 
 
 
 
פרופ' רון מילוא - הפורום הישראלי לתזונה בת-קיימאפרופ’ רון מילוא הוא חבר סגל במחלקה למדעי הצמח והסביבה במכון ויצמן למדע. פרופ’ מילוא פועל לרתום את כלי המחקר של הביולוגיה המערכתית (Systems Biology) למען אתגרי הסביבה והקיימות. במעבדתו חוקרים את תהליכי הפוטוסינתזה וקיבוע הפחמן שהם המנוע של עולם הטבע להמרת אנרגיית שמש לסוכרים. זהו גם מקור האוכל של האנושות והתהליך הדומיננטי בקביעת הרכב האטמוספירה. המחקרים מתרכזים בבדיקת האפשרויות של מסלולי מטבוליזם מבוססי פחמן בניסיון להבין את עקרונות העיצוב הבסיסיים שאליהם התכנסה האבולוציה במהלך מיליוני שנות ניסויים. מטרת המחקר ללמוד איך לשפר את יכולתנו לייצר מזון ודלק ביתר יעילות. בשנים האחרונות מתבצע במעבדתו מחקר שבוחן את ההשלכות הסביבתיות של יצור וצריכה של מזון מן החי – עוד מסלול מטאבולי חשוב עבור האנושות, שמתרחש בקנה מידה אזורי וגלובלי. פרופ’ מילוא יזם ומפתח את BioNumbers, בסיס נתונים של מספרים ביולוגים שימושיים עבור חוקרים והציבור הרחב.

פרופ' תמר דיין - הפורום הישראלי לתזונה בת-קיימאפרופ’ תמר דיין היא חברת סגל במחלקה לזואולוגיה של אוניברסיטת ת”א, העוסקת רבות בתחומי אקולוגיה ושמירת טבע. לפרופ’ דיין מעורבות רבה בתחומי פיתוח ושילוב קיימות, סביבה וחקלאות, וניסיון רב שנים בפעילות מדעית וציבורית. בין השאר כיהנה בשורה של תפקידים ציבוריים מדעיים וסביבתיים: במליאת רשות הטבע והגנים, כיו”ר ועדת האדם והביוספירה של אונסקו בישראל, כחברת מועצת גנים לאומיים ושמורות טבע, כיו”ר מועצת מכון דש”א (דמותה של ארץ), כחברת דירקטוריון המכון לחקר ימים ואגמים בישראל, כחברת המועצה הלאומית למחקר ופיתוח אזרחי וכיו”ר הוועד המנהל של החברה להגנת הטבע. בשנים האחרונות היא מובילה את הקמתו של משכן אוספי הטבע ע”ש שטיינהרדט באוניברסיטת תל-אביב, שישמש בית לאוספי הטבע הלאומיים של ישראל.